Gaziantep Üniversitesi Tıp Fk Onkoloji Hastanesi

ONKOLOJİ HASTANESİ, ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar için tiyatro etkinliği düzenlendi.

Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar için Akademik Tiyatro Topluluğu tarafından  “Ötme Horoz” isimli tiyatro gösterisi yapıldı. Hastanenin seminer salonunda gerçekleştirilen etkinlikte, çocuklar oyunu izleyerek doyasıya eğlendiler.

Çocuk hastalar için sahnelenen tiyatro oyununu çocukların yanı sıra; Hastane Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Handan Haydaroğlu Şahin, Çocuk Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sinan Akbayram, Hastane Müdürü Hasan Kılıç, Hastane Sınıfı Öğretmenleri Nesibe Gerek, Ali Sinan ve çocukların aileleri de izledi.

Yaklaşık 1 saat süren oyun, minikler tarafından ilgiyle izlendi. Oyun boyunca oyuna eşlik eden çocukların yüzlerinden tebessüm eksik olmadı.

Hastane Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Handan Haydaroğlu Şahin, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, “Uzun tedavi sürecinde psikolojik açıdan yıpranan çocuklara bu ve benzeri sosyal etkinlikler moral ve motivasyon kaynağı olmaktadır. Amacımız hastalıkla mücadele eden çocukları mutlu etmek, hastalıklarını bir süre de olsa unutturmaktır. Bu nedenle bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Çocukların, bu tür etkinlikler sayesinde hastane ortamından bir nebze de olsa uzaklaştığını ifade eden hastane sınıfı öğretmenlerinden Ali Sinan ve Nesibe Gerek, “Hastanede yatan çocukların sosyalleşmesi açısından bu tür etkinlikleri çok önemli görüyoruz” cümlesini sözlerine eklediler.

Bu tür etkinliklerin daha önce de sıklıkla yapıldığını, yapılmaya devam edeceğini vurgulayan Gerek ve Sinan “Tiyatro etkinliği dışında; doğum günü, moral günü, uçurtma şenliği, 23 Nisan etkinlikleri, yılbaşı etkinlikleri gibi birçok etkinlik düzenliyoruz” ifadesini sözlerine eklediler.DSCN5703 DSCN5709 DSCN5701 DSCN5696 DSCN5686

Yorumlar kapalı.