Gaziantep Üniversitesi Tıp Fk Onkoloji Hastanesi

Gaziantep BüyükşŸehir Yardım Gönüllüleri DerneğŸi Gıda Bankası üyeleri, “Meslek Kursları” projemiz kapsamında Onkoloji Hastanesi’nde yatan hastaların annelerine meslek öğŸretiyor.

YaklaşŸık bir ay önce başŸlatılan “meslek kursu” projesi kapsamında Gaziantep BüyükşŸehir Yardım Gönüllüleri DerneğŸi Gıda Bankası Üyeleri , hasta çocukların anneleri ziyaret ederek hem Dünya Kadınlar Günü kutlandı hem de meslek öğŸrenen annelere moral verildi.

Haftada bir gün verilen kurs çerçevesinde yapılan el işŸi ürünler daha sonra bir sergi ortamında satışŸa çıkarılması planlanmaktadır. Sergide elde edilen gelir ise yine hasta çocuklarının ailelerine destek olarak bağŸışŸlanacak.

Hasta yakınlarının taleplerini dinleyen dernek başŸkanı Oya Hengirmen, kursla ilgili gerekli ihtiyaçların dernek tarafından karşŸılanacağŸını belirtti.

Onkoloji Hastanesi LJocuk Hematoloji Bölüm BaşŸkanı Prof. Dr. Ali Bay ise ziyaretten duyduğŸu memnuniyeti ifade ederek, şŸunları kaydetti:

“Onkoloji Hastanesi GüneydoğŸu Bölgesi’ne hizmet veren önemli bir hastane. Ayrıca Suriye’den gelen lösemi hastalarını da hastanemizde tedavi ediyoruz. Bu bölgede değŸişŸik nedenlerden dolayı lösemi tedavisi Ÿı için ciddi bir yoğŸunluğŸumuz var.”

 image2 image3 image4 image5

Yorumlar kapalı.